Posted by admin On December - 9 - 2018 Comments Off on Fala uderzeniowa
Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa traktowana jest w medycynie już około 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, gdy zatem używana istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później daleka ona przeobrażenia i stanął nowy styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To zabieg wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która ocenia się skokowym ciśnieniem, wysoką wielkością i błędem okresowości. Główną cechą fali istnieje jej reakcję rozchodzenia, jaka jest znakomitsza z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali zależne istnieje od kwocie wyzwolonej energii, i również z gęstości strumienia, czyli dawce energii padającej na osobę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale liczymy na trzy typy:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują działalność w miejscu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest niski zaś nie wywołuje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy ostatnie w ogóle działa?
Rehabilitacja z używaniem fali uderzeniowej brana jest przede wszelkim spośród obserwacji na prywatne dzieło analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a więcej na stymulacje regeneracji tkanek. Efektem owego istnieje zdobyć do występowania efektu przeciwbólowego, który informuje kilka teorii. Pewna z nich mówi o obniżeniu napięcia mięśniowe, inna zaś o poprawie latania także ograniczeniu poziomu zapalnego. Efektem tychże zajęć jest długi spadek intensywności bólowej i innowacja metabolizmu komórkowego. Tymże jednym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm także radośniejsze mikrokrążenie. Przepływ krwi w tkankach sprawia, iż spośród organizmu wydzielane są toksyczne substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z używaniem fali uderzeniowej radują się ogromną pozycją wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.